Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu

ul. Sadowa 51 A,  22-400 Zamość

 

Deklaracja dostępności

Wstęp oraz nazwa podmiotu publicznego

Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.  o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony: http://zamosc.naszsds.pl/bip/

Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2021-08-10

Data ostatniej istotnej aktualizacji: brak aktualizacji

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań pewne dokumenty opublikowane na stronie mogą być niedostępne z uwagi na fakt, że:

    - pochodzić mogą z różnych źródeł,

     - opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,

    - posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji np. skany dokumentów

    - brak tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia:  2021-02-16

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-03-06

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Zachowana jest spójność układu i działania pasków menu i innych elementów nawigacyjnych. Na stronie znajduje się wyszukiwarka. Strona jest responsywna, posiada opcję kontrastu, powiększania czcionek, podświetlania linków.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Anna Skakuj, adres poczty elektronicznej sds-zamosc@naszsds.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 84 641 21 17. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić dogodną dla niej formę przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni od nia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej . Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https:/www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna

Adres: 22-400 Zamość, ul. Sadowa 51 A

Budynek Środowiskowego Domu Samopomocy w Zamościu jest dwupoziomowy, posiada dwa segmenty A i B, które są ze soba skomunikowane zadarzeniem zewnętrznym. Do każdego z segmentów prowadzi odrębne wejście. Oddzielne wejście posiada również pracownia ruchu i rehabilitacji. Pomieszczenia terapeutyczne znajduje się na niskim parterze w części A i B oraz na piętrze w części B, gdzie znajduje się winda wewnętrzna. Wszystkie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie Domu nie występują różnice wysokości posadzek. Dom posiada pochylnię i podjazd z kostki brukowej. Zastosowano oznaczenia w alfabecie Braille'a (standard Marburg Medium), wewnętrzne oznaczenia pozione (pasy uwagi ) oraz taśmy antypoślizgowe.

Informacje dodatkowe

Placówka dostępna jest w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Brak  możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on – line.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Placówka nie posiada aplikacji mobilnych.

 

Informacje

Liczba wyświetleń: 415
Utworzono dnia: 17.08.2021

Historia publikacji

  • 10.03.2023 08:59, Administrator
    Edycja strony: Deklaracja dostępności
  • 06.03.2023 15:07, Administrator
    Edycja strony: Deklaracja dostępności
  • 06.03.2023 15:05, Administrator
    Edycja strony: Deklaracja dostępności