Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu

Archiwum 2021

22.12.2021

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne.Mieliśmy przyjemność gościć ks. Roberta Strusa Proboszcza Parafii Katedralnej w Zamościu ,Panią Annę Marię Antos Z-ca Prezydenta Miasta Zamość,Panią Dorotę Daniłowicz Inspektora Wojewódzkiego LUW Delegatura Zamość, Panią Izabellę Kwiatkowską Prezesa Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz Pana Filipa Kościszko Kierownika Centrum Zdrowia Psychicznego w Zamościu .W serdeczniej atmosferze Świat Bożego Narodzenia złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczne oraz noworoczne.

17.12.2021

Kiermasz świąteczny!

16.12.2021

Przygotowania do świąt idą u nas pełną parą!!!

13.12.2021

"Choinki pod choinkę"dzisiaj w Zamościu,

mamy i My... Dziękujemy RMF FM

6.12.2021

........Ho ho ho...Byliśmy bardzo grzeczni i przyszedł do nas Mikołaj z elfam!!!!

30.11.2021

Dzisiaj imieniny Andrzeja...a także wieczór wróżb Andrzejkowych!

Wszystkim Andrzejom życzymy wszystkiego dobrego, a uczestnikom zabaw spełnienia dobrych wróżb:-)

 

10.11.2021

Z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Marcina w ramach pracowni kulinarnej wykonaliśmy pyszne rogale oraz drożdżówki.

9.11.2021

Wczoraj braliśmy udział w XI Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej Partyzanckiej i Patriotycznej "Gdy piosenka szła do wojska" zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św .Michała Archanioła w Zamościu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie,ogromne emocje i wspaniałą atmosferę:)

29.10.2021

"Osoba w kryzysie i zagrożona samobójstwem -jak rozmawiać,udzielać wsparcia,interweniować" - taki był dzisiejszy temat konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zamościu,która odbyła się w sali Consulatus.Pracownicy ŚDS zdobyli dodatkową wiedzę ,która poszerzy kompetencję personelu.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

28.10.2021

Jak co roku w okolicach zbliżających się Świąt Wszystkich Świętych odwiedziliśmy groby zmarłych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczciliśmy pamięć pomordowanych na Rotundzie Zamojskiej.

12.10.2021

Dzisiaj miło było nam gościć Agencję Artystyczną"Galana" z przedstawieniem pt."Dobre wychowanie ".Spektakl na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima:)

30.09.2021

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim Panom dużo zdrowia, pogody ducha i uśmiechu na codzień!!!

29.09.2021

Wczoraj korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się na grzyby w nasze stałe miejsce..do Hutek. Grzybobranie uważamy za udane.Po grzybobraniu ogrzaliśmy się w płomieniach ogniska i zjedliśmy pyszną kielbaskę:)

24.09.2021

Dziś odbyła się wystawa prac konkursowych XVIII Edycji Konkursu Plastycznego dla Dorosłych Osób Niepełnosprawnych "Poznaj mój Świat "
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!!!

15.09.2021

Po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność być w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Jak zawsze wrażenia z pobytu ...ogromne.

Cudowne miejsce z świątecznym klimatem.Polecamy serdecznie!

9.09.2021

Dzisiaj jest piękna pogoda. ....a my korzystamy ...i co?...do zoo!!!!!

8.09.2021

Dzisiaj uczestniczyliśmy w święcie Narodzenia Najświętszej Marii Panny.W tradycji Kościoła Katolickiego nazywane także świętem Matki Bożej Siewnej.W tym dniu odbył się doroczny odpust w Parafii Katedralnej .Mszy świętej przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo.

6.09.2021

Wesoło ..folkowo...dożynkowo
W ubiegły piątek miło nam było gościć na spotkaniu integracyjnym Środowiskowy Dom Samopomocy w Biłgoraju oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu.

Po długiej przerwie nareszcie mogliśmy się spotkać i w cudownej atmosferze spędzić czas.Pogoda dopisała ...humor także:)

Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

31.08.2021

Dzisiaj świętujemy kolejne urodziny!!

Nasza koleżanka Ania kończy 60 lat!!!

Życzymy wszystkiego najlepszego,dużo zdrowia i serdecznych ludzi wokół siebie!

30.08.2021

W piątek nasza koleżanka Agnieszka obchodziła 50 urodziny!!

Wszystkiego najlepszego i dalszych wspaniałych lat w szczęściu i zdrowiu!!!!

23-25.08.2021

 

20.08.2021

Rozstrzygnięcie l Edycji Konkursu Aktywności Uczestników.Gratulujemy wszystkim wygranym i wyrożnionym!!

13.08.2021

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się nad zalew w Zamościu.Dzięki uprzejmości ratowników WOPR mieliśmy okazję popływać rowerami wodnymi, spędzić aktywnie i bezpiecznie czas nad wodą. Serdecznie dziękujemy WOPR w Zamościu

3.08.2021

#wedrujacaestrada 2021. Nas także nie zabrakło. Pozdrawiamy serdecznie!

12.07.2021

W poniedziałek braliśmy udział w szkoleniu o tematyce "Przełamywanie stereotypów dotyczących osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy" Celem szkolenia było dostarczenie nam wiedzy dotyczącej możliwości zawodowych osób z zaburzeniami psychicznymi oraz włączenie nas na rynek pracy.

8.07.2021

Dzisiaj relaksowaliśmy się w naszym ulubionym miejscu. W Hutkach koło Krasnobrodu odpoczywaliśmy ,korzystaliśmy z pięknej pogody,zbieraliśmy jagody i grilowaliśmy.Kontakt z przyrodą i miłe towarzystwo to jest to:)

29.06.2021

Dzisiaj miło nam było gościć w Muzeum Wsi Lubelskiej.Pani przewodnik przybliżyła nam dawne życie na wsi oraz tradycje związane z porami roku.Odwiedziliśmy dwór ziemiański,w którym poznaliśmy życie ówczesnych Ziemian.

11.06.2021

Wspaniała wycieczka do Krasnobrodu..Zwiedzaliśmy Park Dinozaurów i odwiedziliśmy Kapliczkę Św.Rocha .Po aktywnym zwiedzaniu zjedliśmy posiłek w Ośrodku Wypoczynkowym "Natura". W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Jacni skorzystać z term solankowych.

9.06.2021

Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu dziękuje za nominację Środowiskowemu Domu Samopomocy w Bilgoraju

Podjęliśmy i zrealizowaliśmy wyzwanie #challengedziengodnosci zainicjowane z okazji majowych obchodów #DzienGodnościOsóbzNiepełnosprawnościąIntelektualną
 zapoczątkowanej przez #PSONI akcji jest:
- zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego,
- propagowanie wiedzy o obchodzonym 5 maja Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Wystarczy:
1. Ubrać się na pomarańczowo, może to być koszulka, apaszka, czapka, krawat itp.
2. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodnosci i wstawić na swój profil na Facebook.
3. Nominować kolejne co najmniej trzy osoby (może to być również grupa osób, szkoła, przedszkole lub instytucja).
4. Każda osoba włączająca się do akcji #challengedziengodnosci do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie co najmniej trzy osoby.
5. Na wykonanie zadania jest 48 godzin!!!!
Do dalszej akcji nominujemy:
1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu
2.Środowiskowy Dom Samopomocy w Białobrzegach
3.Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników wydarzenia, powodzenia!

19.05.2021

Wczoraj gościliśmy Pana Grzegorza i Pawła Królickich z agencji "Bazyl-Cogito",którzy przedstawili nam wspaniałą historię i kulturę Starożytnego Egiptu.Po zakończeniu spotkania mieliśmy okazję brać udział w warsztatach "Bezpiecznie jeżdżę i jestem bezpieczny".

17.05.2021

Rozstrzygnięcie rozgrywek tenisowych połączone ze wspólnym grilowaniem.
Gratulujemy zwycięzcom!!!!

 

6.05.2021

Challenge Niebieskie Motyle 2021
Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu  został nominowany do challengeniebieskiemotyle2021 przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu oraz Środowiskowy  Dom Samopomocy w Sochach #challengeniebieskiemotyle2021 Wyzwanie, to akcja upamiętniająca Światowy Dzień Autyzmu przypadający 2 kwietnia i mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz przekazanie wsparcia i zrozumienia dla osób z autyzmem oraz ich rodzin. 
Dziękujemy Dyrekcji Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu oraz Dyrekcji Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochach za nominację
 
Wyzwanie zostało zainicjowane przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.
Aby wziąć udział w wyzwaniu należy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych). 
2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia
Pozdrawiamy 
Do Challengeniebieskiemotyle2021 nominujemy:
1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Białobrzegach 
2. Dom Pomocy Społecznej w Zamościu 
3. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św.Michała Archanioła w Zamościu

24.03.2021

W dniu dzisiejszym przeprowadzone zostały wybory samorządu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wybór opiekuna samorządu.

8.03.2021

Nasi Panowie przygotowali dzisiaj wspaniałą niespodziankę dla Pań
8 marca to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet i takie było!


 

12.02.2021

Dzisiaj świętujemy Dzień Świętego Walentego

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i miłości

11.02.2021

Witamy w Tłusty Czwartek. U nas słodkie pyszności!

28.01.2021

Z okazji doniosłego Jubileuszu 70-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej w Zamościu składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za dorobek i osiągnięcia w dotychczasowej działalności!!

21.01.2021

Miło było nam dzisiaj gościć Teatr "Galana" z Krakowa.Artyści przedstawili nam autorską komedię pod tytulem"Wizyta u doktora Znachora" Wszyscy bawiliśmy się świetnie:)

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny