Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu

Archiwum 2019

18.12.2019

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia przygotowaliśmy Spotkanie Wigilijne, w ktorym towarzyszył nam ks.dr. Robert Strus Proboszcz Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Wspólnie odmawialiśmy modlitwę i podzieliliśmy się opłatkiem.

16.12.2019

Odwiedziły nas dzisiaj uczennice z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, miały one możliwość zobaczyć efekty naszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz współuczestniczyły w wykonaniu kartek świątecznych.

11.12.2019

W dniu dzisiejszym braliśmy udział w spotkaniu pod hasłem "Profilaktyka cukrzycy". Uzyskaliśmy bardzo przydatne dla nas informacje oraz materiały.

 

06.12.2019

W dniu dzisiejszym do naszego Domu przyszedł Święty Mikołaj i każdy z nas otrzymał miły upominek.

02.12.2019

Jak zawsze w okresie przedświątecznym wspieramy Akcję Mikołajkową zainicjowaną przez Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu. Zebraliśmy słodycze, przytulanki, które zostały przekazane do organizatora.

28.11.2019

Z okazji zbliżających się Andrzejek zorganizowaliśmy zabawę taneczną oraz przygotowaliśmy słodki poczęstunek.

20.11.2019

Każdy z znas kocha zwierzęta, więc skorzystaliśmy z okazji i wzieliśmy udział w Akcji Charytatywnej na rzecz wsparcia podopiecznych Leśnego Pogotowia ze wsi Skrzynice Drugie pod Lublinem. Zebraliśmy niezbędne produkty potrzebne dla podopiecznych ośrodka.

31.10.2019

Zawsze w okolicy Święta Zmarłych odwiedzamy groby naszych zmarłych uczestników aby uczcić ich pamięć . Stało się to już tradycją naszego Domu.

30.10.2019

Z okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej zostaliśmy zaproszeni przez społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Krasnymstawie do udziału w warsztatach artystycznych. Każda z zaproszonych placówek zaprezentowała nowe techniki plastyczne. Podczas warsztatów zdobyliśmy wiedzę i umiejętności, które będziemy mogli w przyszłosci wykorzystać podczas terapii. Bardzo miłym akcentem a dla nas jednocześnie nowym doświadczeniem były zajęcia z dogoterapii. Na zakończenie spotkania odbyła się zabawa taneczna z poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Worotyńskiej za inspirację i przemiłą atmosferę. 

16.10.2019

Skorzystaliśmy z uroków polskiej złotej jesieni i wybraliśmy się na grzyby. W ten ciepły, słoneczny, jesienny dzień każde z koszyczkiem w ręce poszukiwało leśnych przysmaków. Po wytężonych poszukiwaniach każdy posilił się kiełbaską prosto z ogniska. W tym jesiennym grzybobraniu towarzyszyli nam uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Krasnobrodzie.

 

02.10.2019

Mimo że do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze troche, już teraz wybraliśmy się do Muzeum Bąbek Choinkowych w Nowej Dębie. Mogliśmy zobaczyc piękne i orginalne bombki, oraz jak powstają. Dodatkową atrakcją była możliwośc uczestniczenia w warsztatach dekoracji bombek. Każdy z nas wrócił do domu z własnoręcznie dekorowaną bombką.

 
 

30.09.2019

W dniu dzisiejszym mimo trwającego remontu nie zapomnnieliśmy o święcie naszych chłopaków. Uczestniczki odśpiewały gromkie sto lat i złożyły życzenia męskiej częsci społeczności naszego domu. Panowie dodatkowo dostali upominki. 
 

25.09.2019

W dniu wystawy plenerowej postawiliśmy nie zapominac o innych i tak włączyliśmy się w akcję #Ilovegreen w ramach solidarności z osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym. 

 

25.09.2019

W dniu dzisiejszym obyła się wystawa pokunkursowa XVII Edycji Konkursu Plastycznego dla Dorosłych z niepełnosprawnością. Rozdano nagrody dla najlepszych uczestników którzy wzieli udział w konkursie, zarówno z naszego domu jak i ze Środowiskowego Domu Samoopomocy "Krok dalej" w Białobrzegach i Domu Pomocy Spolecznej w Zamościu. Zwycięzcom gratulujemy.
 

16.09.2019

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie zaprosił nas na spotkanie dotyczące problematyki zatrudnienia osób z zaburzeniami psychicznymi oraz tworzeniu ekonomii społecznej, które odbyło się w Zakładzie Aktywności Zawodowej Misericordia (Santiago Cafe). Mogliśmy zapoznac się możliwościami zawodowymi osób z zaburzeniami psychicznymi oraz jak takie osoby włączyc na rynek pracy. Całe spotkanie odbyło się w pięknym dworku w którym mogliśmy zobaczyc jak działa Zakład Aktywności Zawodowej Misericordia oraz zwiedzic mieszkania chronione oraz mieszkania wspomagane.
11.09.2019

Nasi uczestnicy bardzo chętnie pomagają i tak wzieliśmy udział w trzeciej ogolnopolskiej zbiórce używanych okularów "Okulary dla Afryki". 

  

29.08.2019

Zwycięzcy konkursu aktywności w ramach nagrody wybrali się na kręgle do restauracji Balaboom. Każdy z nich mógł skorzystac z możliwości gry w kręgle. Rywalizacja ale i dobra zabawa. Po aktywnie spędzonym czasie każdy z nas zaspokoił apetyt pyszną pizza i napojami. 28.08.2019

W związku ze zbliżającym się końcem wakacji i lata postanowiliśmy w naszym domu zorganizowac piknik z grilowaniem.Każdy z nas mógł odpocząc w cieniu drzew. Na ruszt poszły same przysmaki: kiełbasa, kaszanka i cukinia. Po tak pysznym posiłku, pełni energi ruszyliśmy na parkiet żeby popisac się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Piękna pogoda pozwaliła na udanę zabawę. Kazdy marzy o takim końcu wakacji.


 

9.08.2019

W tak piękny i upalny dzień aż żal nie pójśc na plażę. I tak też zrobiliśmy. Postanowiliśmy wraz z opiekunami skorzystac urków naszego zamojskiego zalewu. Rowerami zabraliśmy koce, przekąski i wszystko co jest niezbędne żeby piknowac i grilowac. Relaks i dobra zabawa ale bezpieczeńswteo przede wszystkim. O to zadbał już ratownik który wyjaśnił uczestnikom jak bezpiecznie wypoczywac nad wodą. Chętni śmiałkowie mogli później poływac w łódce. 


6.08.2019

W dniu dzisiejszym w naszym domu obyło się szkolenie dla pracowników organizowane przez KIER Profilaktyka na temat "Praca z osobami chorymi psychicznie relacja socjalna z osobą chorą na schizofrenię". W szkoleniu wzieli też udział pracownicy z zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej. 

 

26.07.2019

26 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Modryniu odbyło się uroczyste otwarcie altanki w połączone z przypadającymi tego dnia Imieninami "Anny". Impreza zorganizowana była w stylu hawajskim. Delegację naszych uczestników wraz z opiekunami powitała Pani Anna Piluś - kierownik ŚDS-u. W atmosferę ciepłych wysp wprowadzał rytm muzyki, dekoracje i kwiaty, które zdobiły wszystkich uczestników. Tańcom i zabawom na świeżym powietrzu sprzyjała piękna pogoda i wspaniały nastrój. Klimatu wysp nie zabrakło i na stołach ponieważ dominowały przekąski w kuchni hawajskiej choć nie zapomniano i o rodzimych potrawach: bigosie i kiełbasie z grilla. Dla wszystkich obecnych Ann z okazji ich imienin przygotowano tort oraz odśpiewano gromkie Sto lat.

25.06.2019

   W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy piknik integracyjny z okazji 20-lecia naszego Domu. Wśród przybyłych gości: ŚDS Modryń, ŚDS Biłgoraj, WTZ przy Parafii św. Michała w Zamościu, DPS w Zamościu. Po powitaniu gości bawiliśmy się w słonecznej, pięknej aurze. Były zabawy sportowe, taneczne, grillowanie. Nasze spotkanie ukoronowane zostało okolicznościowym tortem z zapalonymi świeczkami, które zdmuchnęli przedstawiciele uczestniczących w zabawie ośrodków. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólne spędzanie czasu w przyjacielskiej atmosferze.
28.05.2019

   Wyjechaliśmy na wycieczkę do Puław, gdzie zwiedziliśmy Pałac Czrtoryskich. Następnie przejazd do pobliskiego Gołębia, wizyta w Muzeum Nietypowych Rowerów, powrót do Puław na obiad i krótki spacer. Do Zamościa wróciliśmy z nowymi, ciekawymi wrażeniami.


 

27.05.2019

   Zapoznaliśmy się z formami turystyczno-rekreacyjnymi możliwymi do uprawiania w Zamościu podczas imprezy "Dzień Turystyki Aktywnej i Rekreacji" organizowanej dziś na Rynku Wielkim.

27.05.2019

   Wizyta uczniów i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu. Goście zapoznali się z naszym Domem, rodzajem pracowni oraz prowadzonymi zajęciami. Dziękujemy za wizytę i zainteresowanie.


24.05.2019

   Wyjazd do Krasnobrodu na V Pielgrzymkę Matek Osób z Niepełnosprawnością. Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej. Po mszy obiad, spacer i powrót do Zamościa. Dziękujemy za zaproszenie.


23.05.2019

   W dniu dzisiejszym braliśmy udział w lekcji bibliotecznej w Książnicy Zamojskiej o tematyce: Biblioteki Świata. Dobra okazja do poszerzania wiedzy o świecie, ludziach i książce. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w ciekwej prezentacji.


 

22.05.2019

   Dzisiaj uczestniczyliśmy w XX Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Św. Stanisława w Górecku Kościelnym. Rozpoczęcie mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Śrutwy. Po mszy spotkanie wspólnoty pielgrzymkowej, piknik integracyjny, część artystyczna w wykonaniu uczestników z poszczególnych ośrodków. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wspólnego przeżywania uroczystości.


09.05.2019

   Dzisiaj w Książnicy Zamojskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literacko-plastycznego "Cztery pory roku", w którym uczestniczyli nasze koleżanki i kolega. Z przyjemnością informujemy, że drugie miejsce zajęła Anna Węcławik, a wyróżnienia Edyta Reder i Marek Danilewicz. Gratulujemy osiągnięć.


25.04.2019

   Dzisiaj uczestniczyliśmy w spotkaniu edukacyjnym o prawach konsumentów zorganizowanym przez Wojewódzki  Inspektorat Inspekcji Handlowej Delegatura w Zamościu oraz Powiatowy i Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu. Dowiedzieliśmy się o prawie do reklamacji towarów i usług, o umowach zawieranych na odległość, o funkcjonowaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, a także jak bronić się przed oszustami. Dziękujemy za zaproszenie.


25.04.2019

   Lekcja biblioteczna z Panią Barbarą Grabowską z Książnicy Zamojskiej na temat "Historia książki" oraz różnych ciekawostek o bibliografii. Serdecznie dziękujemy.


12.04.2019

   W dniu dzisiejszym wybieraliśmy nowy samorząd uczestników oraz opiekuna samorządu na rok 2019/2020. Głosy odawaliśmy na dwóch listach z kandydatami. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki głosowania.


10.04.2019

   Dziękujemy wszystkim gościom uroczystego Śniadania Wielkanocnego w naszym Domu za obecność przy wspólnym stole. Spotkanie odbyło się z udziałem przedstawicieli  lokalnych władz, instytucji pomocy społecznej, ochrony zdrowia, kościoła, rodzin uczestników. Życzymy wiele radości i życzliwości z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


 

03.04.2019

   Dzisiaj z okazji Światowych Dni Zdrowia byliśmy  w Centrum Szkół Mundurowych na wykładach dotyczących zdrowego stylu życia. Prezentacje dotyczyły prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej, pierwszej pomocy, depresji. Wiedza przydatna na co dzień każdemu z nas. Dziękujemy!28.03.2019

   Dzisiaj w naszym Domu odbyły się warsztaty integracyjne z zakresu treningów umiejętności społecznych i funkcjonowania w codziennym życiu "Zróbmy razem coś...", z udziałem Domu Pomocy Społecznej w Zamościu. Uczestnicy warsztatów uczyli się wykonywać kwiaty z krepiny, przygotowywać sałatki z warzyw i owoców, a także przyjemnie spędzać czas na kalamburach i grach planszowych. Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze. Na zakończenie wszyscy mogli wypróbować przyrządzone sałatki i zabrać własnoręcznie zrobione kwiaty. Serdecznie dziękujemy za obecność i owocną pracę.


 

13.03.2019

   Dzisiaj gościli u nas przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu. Wręczyli naszym uczestniczkom dyplomy oraz nagrody za udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Zdzisława Sawickiego "Patroni Myśliwych oraz Łowów". Nagrodzone zostały Panie: Joanna Krakowiak, Justyna Złomaniec, Anna Pietruś. Serdecznie gratulujemy koleżankom, a naszym gościom dziękujemy za wizytę.

 


 

12.03.2019

Wyjście do kina. Tym razem polska komedia romantyczna "Całe szczęście".


 

08.03.2019

   Uroczystość Dnia Kobiet, nasi Panowie przedstawili inscenizację słowno-muzyczną dla Pań, złożyli życzenia, węczyli kwiaty. Były podziękowania i uśmiechy, jeszcze raz wszystkiego dobrego dla wszystkich Pań.


08.03.2019

   W ramach promocji Środowiskowego Domu Samopomocy i współpracy z innymi ośrodkami wizyta Pani Dyrektor Anny Skakuj i Pracownika Socjalnego Pani Beaty Maciukiewicz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu.


20.02.2019

   W naszym Domu odbyło się spotkanie z pracownikiem Książnicy Zamojskiej Panią Barbarą Grabowską. Temat: "Miłość w literaturze". Serdecznie dziękujemy za wizytę i ciekawą pogadankę.


14.02.2019

   Zabawa walentynkowa w Środowiskowym Domu Samopomocy, w Biłgoraju. Bawiliśmy się z uczestnikami Domu przy muzyce, wróżbach i konkursach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i  mile spędzony czas.01.02.2019

   Dzisiaj wyjście do kręgielni w nagrodę dla najbardziej zaangażowanych uczestników podczas zajęć wspierająco-aktywizujących. Rozstrzygnięcie konkursu aktywności.


31.01.2019

   Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Zamościu. Uczestnicy Domu przedstawiali Jasełka. Dziękujemy za zaproszenie.30.01.2019

   Dzisiaj byliśmy na kuligu w Wólce Wieprzeckiej. Zimowa aura dopisała. Po dłuższej wycieczce saniami przez leśne drogi i upieczeniu kiełbasek nad ogniskiem, wróciliśmy zadowoleni do Zamościa.


18.01.2019

   W naszy Domu odbyło się szkolenie dla pracowników ośrodków pomocy społecznej o tematyce "Trening umiejętności komunikacyjnych z elementami komunikacji alternatywnej i wspomagającej". Szkolenie prowadzone przez Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych  w Warszawie.

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny