Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu

Archiwum 2022

21.12.2022

Wczoraj odbyła się Uroczysta Wigilia!

to był wyjatkowy dzień dla naszej społeczności .Nasze spotkanie opłatkowe zaszczycili przedstawiciele Urzędu Miasta Zamość, Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie -Delegatura w Zamosciu,Miejskiego Centrum Pomocy Rodziny oraz Centrum Zdrowia Psychicznego.Wspólnie z Księdzem Robertem Strusem proboszczem Parafii Katedralnej odmówiliśmy modlitwę oraz podzieliliśmy się opłatkiem.

13.12.2022

Kończąc sezon wycieczkowy udaliśmy się do Muzeum Cebularza Lubelskiego w Lublinie.

Wspaniałe miejsce z duszą, serdecznie polecamy...

Po zakończeniu spotkania zjedliśmy obiad w zaprzyjaźnionej restauracji Pyzata Chata!

7.12.2022

Mamy srebro!

Miło nam poinformować, że w zawodach boccia organizowanych w Hali Osir w Zamościu wywalczyliśmy srebrny medal!!!

6.12.2022

Czekaliśmy i ...przybył.. całą świtą ....elfy. .śnieżynki i inni pomocnicy Świętego Mikołaja. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe prezenty i świąteczną atmosferę!!!!!!!!!

29.11.2022

Serdecznie dziękujemy Warsztatom Terapii Zajeciowej przy parafii św Michała Archanioła w Zamościu za zaproszenie na Zabawę Andrzejkową. Wspaniała atmosfera,gry i zabawy Andrzejkowe wprawiły wszystkich w cudowny nastrój!!!:)

28.11.2022

XI Zawody modeli szybowców halowych organizowanych w OSiR w Zamościu.

23.11.2022

23.11.2022 gościliśmy na Zabawie Andrzejkowej w Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu. Miło nam było spotkać się z Panią Kierownik Anną Piluś ,pracownikami i uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu, oraz Panem Kierownikiem Grzegorzem Faryną,pracownikami i uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Biłgoraju. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie , wspaniałą zabawę ,świetną atmosferę i cudowny Andrzejkowy nastrój!!!

9.11.2022

XII Przegląd Piosenki Żołnierskiej ,Partyzanckiej, i Patriotycznej"Gdy piosenka szła do wojska".Serdecznie dziękujemy Warsztatom Terapii Zajeciowej przy Parafii Świętego Michała Archanioła w Zamościu za zaproszenie i wspaniałą atmosferę podczas Przeglądu!!

28.10.2022

Pamiętamy o tych, których juź między nami nie ma...

26.10.2022

Serdecznie dziękujemy Alpaki Roztocze, za gościnność, kontakt ze zwierzętami oraz wprowadzenie w świat hand made z wełny alpak!!!

 

17.10.2022

Dzisiejszy spacer po zoo:)

14.10.2022

Jak co roku wybraliśmy się na grzyby...pogoda dopisała, zbiory także!

13.10.2022

W czwartek odbyły się niecodzienne 50-te urodziny naszego kolegi Piotra!!

Tym razem tradycyjnie nie było, to solenizant przygotował nam niespodziankę w postaci przedstawienia cyrkowego!!:)

Dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!!!!!!!!

 

12.10.2022

Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie braliśmy udział w turnieju szachowym osób niepełnosprawnych pod patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Z radością informujemy, że zajęliśmy całe podium - 1. 2. 3. miejsce!!!!

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia!!!!:)

6.10.2022

Wczoraj odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnoscią "Poznaj moj świat"

Serdecznie dziekujemy Warsztatom Terapii Zajeciowej przy parafii św Michała Archanioła ,Warsztatom Terapii Zajeciowej "Krok za Krokem" oraz Domu Pomocy Społecznej za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom!

30.09.2022

Dzień Chłopaka!!!

Wszystkiego Najlepszego Dla naszych Panów!!:)

23.09.2022

Zawody modeli szybowców halowych,organizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Św Michała Archanioła w Zamościu. Dziękujemy za zaproszenie!

22.09.2022

W ramach treningu spędzania czasu wolnego wybraliśmy się do kina na świetną komedię!

Poprawa humoru...gwarantowana:-)

16.09.2022

W piątek odbyło się spotkanie integracyjne
"Wesoło,Folkowo,Dożynkowo".

Ogromnie miło było nam gościć Panią Annę Piluś kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu wraz z pracownikami i uczestnikami oraz Pana Kierownika Grzegorza Farynę wraz z pracownikami i uczestnikami. Pogoda była piękna i sprzyjała wspólnej zabawie na terenie Domu. Podczas spotkania wszyscy bawili się podczas dyskoteki oraz wspólnych gier i zabaw integracyjnych.

Smacznym akcentem podczas spotkania było wspólne grillowanie oraz pyszna grochówka.

Pragniemy podziękować za wspólnie spędzony czas i do następnych Dożynek!!

13.09.2022

Wycieczka do Łańcuta!

Po raz kolejny miło nam było gościć w pałacu w Łańcucie. Podczas wycieczki obejrzeliśmy wnętrza pałacu,wozownię oraz przepiękny park wokół zabytku.Na obiad wybraliśmy się do uroczej Karczmy Borowik w Gniewczynie Trynieckiej.

Pogoda przepiękna, wrażenia także!

7.09.2022

Kolejny raz zawitał do nas Teatr Jafi Art z Krakowa.Dzisiaj mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć przedstawienie pt "Wartość bajki" Dziękujemy za świetny spektakl i czekamy na następne:)!!

6.09.2022

Przez kilka ostatnich dni na terenie domu sadzilismy drzewa i krzewy owocowe,które w przyszłości zaaowocują i będą pysznym urozmaiceniem naszych zajęć terapeutycznych!

12.08.2022

Piknik Rodzinny w naszym Domu. 12 sierpnia zaprosiliśmy naszych najbliższych oraz przyjaciół aby wspólnie spędzić czas i przedstawić z bliska działalność Domu.Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację z działalności Domu,następnie zjedliśmy pyszną kiełbaskę z grilla oraz grochówkę przygotowaną w pracowni kulinarnej.

Pogoda dopisała, humory także:)

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.

5.08.2022

Wczoraj dzień upłynął pod znakiem fotografii.
Zwiedziliśmy dwie wystawy fotograficzne.

Jedną z nich była wystawa zdjęć Mirosława Chmiela ,która prezentowana była w parku miejskim.Druga wystawa fotografii- Józefa Dudy znajdowała się w podcieniach Rynku Wielkiego.Po zakończonym zwiedzaniu wstąpiliśmy na pyszne lody:)

1.08.2022

1 sierpnia braliśmy udział w obchodach 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,przy Pomniku Armii Krajowej w Zamościu.

27.07.2022

Wędrująca Estrada 2022- postaw na rodzinę!!!

8.07.2022

W ramach współpracy z WOPR Zamość mieliśmy okazję wypoczywać nad zamojskim zalewem.Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy,bezpieczeństwa nad wodą i sprzętem motorowodnym. Serdecznie dziękujemy panom ratownikom za opiekę podczas wypoczynku oraz aktywnie spędzony czas:)

29.06.2022

Dzisiaj świętujemy imieniny naszych kolegów Piotrów i Pawła.Wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia i samych wspaniałych chwil!!!!!

14.06.2022

W dniu 14 czerwca w Książnicy Zamojskiej odbyło się rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu "Moje pasje i marzenia" oraz "Bajeczne Latawce"
Miło nam poinformować,że zajęliśmy I miejsce w konkursie "Bajeczne Latawce" oraz III miejsce w konkursie "Moje pasje i Marzenia".Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.
Podczas spotkania wystąpiły dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Słoneczko" z przedstawieniem"Królewna Śnieżka"

10.06.2022

Mieliśmy ogromną przyjemność odwiedzić Środowiskowy Dom Samopomocy w Biłgoraju.W czasie spotkania integracyjnego wspólnie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Biłgoraju pod okiem przewodnika zwiedziliśmy Biłgoraj. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc takich jak Zagrodę Sitarską ,Miasteczko Kresowe ,Park,Rynek Główny.Podczas spaceru z przewodnikiem dowiedzieliśmy się wiele ciekawych wiadomości z historii Biłgoraja.Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem i zabawami integracyjnymi na świeżym powietrzu.Serdecznie dziękujemy ŚDS w Biłgoraju za zaproszenie i wspaniale spędzony czas oraz ŚDS w Modryniu za miłe towarzystwo podczas spotkania!

 

7.06.2022

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt brać udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Bocci i paralekoatletyce organizowanych w OSiR w Zamościu.

Gratulujemy zwycieżcom i dziękujemy za wspaniałą rywalizację!!!

31.05.2022

Dzisiaj zwiedzaliśmy Lublin, wycieczka udana:)

Pogoda dopisała, humory także..

Zamek Lubelski zachwycił nas masą ciekawych dzieł znanych polskich twórców. Odwiedziny w "Domu słów "przeniosły nas w czasy starej drukarni.Wizyta w Archikatedrze Lubelskiej wyruszyła nas majestatem wyjątkowej sztuki sakralnej .Spacer po Starym mieście i pyszny obiad w "Pyzatej Chacie"zakonczył wycieczkę!:)

 

26.05.2022

Z okazji Dnia Matki uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie.

25.05.2022

Dzień Matki

W ramach zajęć terapeutycznych w pracowni plastycznej wykonaliśmy bukiety dla naszych mam. Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta!!!

25.05.2022

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Zamościu .Dziekujemy za miłe spotkanie i możliwość zaprezentowania oferty Środowiskowego Domu Samopomocy!

19.05.2022

Wczoraj odbyły się warsztaty integracyjne z zakresu treningu umiejętności społecznych i funkcjonowania w codziennym życiu "Zróbmy razem coś..." Wspólnie z zaproszonymi gośćmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Parafii św Michała Archanioła w Zamościu przygotowywaliśmy zimną porcelanę,racuchy z jabłkami, graliśmy w boccię oraz braliśmy udział w zabawie tanecznej.Pogoda sprzyjała wspaniałej nauce i zabawie na powietrzu. Po zakończonych warsztatach wspólnie upiekliśmy kiełbaski przy ognisku.

Dziękujemy Warszatom Terapii Zajęciowej przy Parafii św Michała Archanioła w Zamościu za przyjęcie zaproszenia i wspaniale spędzony czas!!!

19.05.2022

Wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej przy Parafii Św.Michała Archanioła w Zamościu świętowaliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością intelektualną!

13.04.2022

Dzisiaj odbyło się uroczyste Spotkanie Wielkanocne!

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w spotkaniu.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w spotkaniu
Pragniemy podziękować za wspaniałe życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.... i niech się spełną nam wszystkim
Wesołego ALLELUJA!!!!

9.04.2022

Nasze Palmy Wielkanocne

8.04.2022

W powietrzu czuć święta.........

31.03.2022

Wybory Samorządu Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Zamościu!!!!

30.03.2022

Święta tuż..tuż..

Recykling -przerabiamy , nie wyrzucamy. Szyjemy torby świąteczne!

29.03.2022

"Zatrudnianie osób z zaburzeniami psychicznymi" dzisiejszy temat szkolenia organizowanego przez Regionaly Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublinie.

29.03.2022

Nasz dzisiejszy słodki deser "do kawy", przygotowany w ramach pracowni kulinarnej.:)

29.03.2022

Wiosna..wiosna ach to Ty! W ramach pracowni kulinarnej przygotowaliśmy śniadanie z wykorzystaniem pysznych nowalijek!:)

28.03.2022

Sezon grillowo- piknikowy uważamy za rozpoczęty!!!

Dzisiaj ,pierwszy raz w tym roku zjedliśmy wspólną pieczoną kiełbaskę na świeżym powietrzu. Piękna pogoda i apetyt dopisywały

24.03.2022

Było nam niezmiernie miło gościć "TUITERAZ"z Siewierza z recitalem o miłości!

Duet muzyczny, w którego w skład wchodzą Meiga oraz Wiraż.
Dwoje młodych ludzi z wielkim talentem i ambicjami. Dziekujemy serdecznie za wspaniałą zabawę i wiele artystycznych wrażeń!!!!!

Na krótką relację filmową zapraszamy na nasz profil na facebooku:

https://www.facebook.com/pages/category/Community/%C5%9Arodowiskowy-Dom-Samopomocy-w-Zamo%C5%9Bciu-108179377197144/

22.03.2022

Szkolenie wewnętrzne dla pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy
"Dialog Sokratejski"

11.03.2022

Wojna w Ukrainie sprawiła,że cierpią nie tylko ludzie ,ale i ich zwierzęta.Chętnie zajmujemy się zwierzakami,wprowadzamy na spacery i dbamy aby miały co jeść

11.03.2022

Nasza współpraca z WOPR Zamość w wspólnej sprawie !!

8.03.2022

Dzień Kobiet!!!!

Jak co roku nasi panowie przygotowali dla kobiet miłą niespodziankę!!!

5.03.2022

Pomoc dla Ukrainy napłynęła z Holandii!

1.03.2022

Pomagamy Ukrainie! Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy 20 miejsc do wypoczynku!

16.02.2022

Dzisiaj w naszej kawiarence puszyste ciasto z kawałkami jabłek!!

14.02.2022

Dzisiaj Święto miłości..
życzliwości i serdeczności więc i my się rozpieszczamy!!!!

Życzymy wszystkim ciepła,miłości i słodkości!

11.02.2022

Przygotowania do Walentynek w toku....

10.02.2022

Zainspirowani wczorajszym świętem u nas dzisiaj pizzerinki!!

9.02.2022

Mimo Światowego Dnia Pizzy my przekornie upiekliśmy dzisiaj pleśniaka z wiśniami.

Polecamy smak lata w chłodne dni!

28.01.2022

I my gramy dla WOŚP

W pracowni terapii plastycznej i pracowni terapii gospodarstwa domowego przygotowaliśmy ciastka i prace plastyczne na kiermasz ,który będzie zorganizowany w Zamojskim Domu Kultury.
POMAGAMY

27.01.2022

II Edycja Konkursu Aktywności Uczestników

Konkurs na najaktywniejszego uczestnika roztrzygnięty!!!!!
Gratulujemy wszystkim wygranym i życzymy dalszych sukcesów:)

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny